| Metric | FY 2022 | Prior Q | FY 2021 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $10M | — | — | — | — |
| Op. Income | $117.8K | — | — | — | — |
| Gross Margin | 18.8% | — | — | — | — |
| Net Margin | -0.0% | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $-0.00 | — | — | — | — |
| Free Cash Flow | $188.7K | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $10M |
| Cost of Revenue | $8M |
| GROSS PROFIT | $2M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $26.3K |
| General & Administrative | $2M |
| SG&A Expenses | $2M |
| Other Expenses | -$17.6K |
| Operating Expenses | $2M |
| Cost & Expenses | $9M |
| OPERATING INCOME | $117.8K |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $69.9K |
| Other Income/Expenses | -$120.6K |
| INCOME BEFORE TAX | -$2.9K |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | -$2.9K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$2.9K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$2.9K |
| D&A | $105.2K |
| EBIT | $65.8K |
| EBITDA | $171.0K |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$2.9K |
| Depreciation & Amortization | $105.2K |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $850.2K |
| Change in Working Capital | -$639.5K |
| OPERATING CASH FLOW | $313.0K |
| Capital Expenditure | -$124.3K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$124.3K |
| Net Debt Issuance | $169.5K |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | -$154.6K |
| NET CASH FROM FINANCING | $14.9K |
| FREE CASH FLOW | $188.7K |
| Net Change in Cash | $203.6K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $373.5K |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $1M |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $0 |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $2M |
| PP&E (Net) | $3M |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $5 |
| Tax Assets | $203.7K |
| Other Non-Current Assets | $137.3K |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $4M |
| TOTAL ASSETS | $5M |
| Account Payables | $875.1K |
| Short-Term Debt | $649.2K |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $139.1K |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $3M |
| Long-Term Debt | $276.3K |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $196.2K |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $3M |
| TOTAL LIABILITIES | $5M |
| Common Stock | $5 |
| Additional Paid-In Capital | $0 |
| Retained Earnings | $78.5K |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $0 |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $78.5K |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $78.5K |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $5M |
| Total Debt | $4M |
| Net Debt | $4M |