| Metric | Q2 2025 | Q1 2025 | Q2 2024 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $90M | — | $88M | — | 3.0% |
| Op. Income | $563.3K | — | -$112.4K | — | 601.3% |
| Gross Margin | 3.3% | — | 2.5% | — | 0.8pp |
| Net Margin | 0.9% | — | -0.8% | — | 1.7pp |
| EPS (Diluted) | $0.07 | — | $-0.07 | — | 203.6% |
| Free Cash Flow | $1M | — | -$1M | — | 232.0% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $90M |
| Cost of Revenue | $87M |
| GROSS PROFIT | $3M |
| R&D Expenses | $278.3K |
| Selling & Marketing | $726.3K |
| General & Administrative | $2M |
| SG&A Expenses | $2M |
| Other Expenses | $8.7K |
| Operating Expenses | $2M |
| Cost & Expenses | $90M |
| OPERATING INCOME | $563.3K |
| Interest Income | $7.1K |
| Interest Expense | $248.7K |
| Other Income/Expenses | $184.7K |
| INCOME BEFORE TAX | $748.0K |
| Income Tax Expense | $32.9K |
| Net Income from Continuing Ops | $715.1K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $780.9K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $780.9K |
| D&A | $62.7K |
| EBIT | $525.1K |
| EBITDA | $587.8K |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $90M |
| Cost of Revenue | $87M |
| GROSS PROFIT | $3M |
| R&D Expenses | $278.3K |
| Selling & Marketing | $726.3K |
| General & Administrative | $2M |
| SG&A Expenses | $2M |
| Other Expenses | $8.7K |
| Operating Expenses | $2M |
| Cost & Expenses | $90M |
| OPERATING INCOME | $563.3K |
| Interest Income | $7.1K |
| Interest Expense | $248.7K |
| Other Income/Expenses | $184.7K |
| INCOME BEFORE TAX | $748.0K |
| Income Tax Expense | $32.9K |
| Net Income from Continuing Ops | $715.1K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $780.9K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $780.9K |
| D&A | $62.7K |
| EBIT | $525.1K |
| EBITDA | $587.8K |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $780.9K |
| Depreciation & Amortization | $509.3K |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $5M |
| Change in Working Capital | -$5M |
| OPERATING CASH FLOW | $1M |
| Capital Expenditure | -$16.4K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | -$5.9K |
| NET CASH FROM INVESTING | -$22.3K |
| Net Debt Issuance | $216.8K |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $116.9K |
| NET CASH FROM FINANCING | $333.7K |
| FREE CASH FLOW | $1M |
| Net Change in Cash | $190.9K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $1M |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $34M |
| Inventory | $1M |
| Other Current Assets | $5M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $45M |
| PP&E (Net) | $153.9K |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $146.5K |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $37.8K |
| Other Non-Current Assets | $7.1K |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $345.3K |
| TOTAL ASSETS | $45M |
| Account Payables | $11M |
| Short-Term Debt | $11M |
| Deferred Revenue | $3M |
| Other Current Liabilities | $0 |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $29M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $0 |
| TOTAL LIABILITIES | $29M |
| Common Stock | $2M |
| Additional Paid-In Capital | $20M |
| Retained Earnings | -$7M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $504.0K |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $16M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $16M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $45M |
| Total Debt | $11M |
| Net Debt | $10M |