| Metric | Q1 2022 | Q4 2021 | Q1 2021 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | $0 | $0 | — | — |
| Op. Income | -$431.0K | -$600.0K | -$5.5K | 28.2% | -7736.4% |
| EPS (Diluted) | $0.13 | $0.35 | $-0.00 | -62.9% | 11918.2% |
| Free Cash Flow | -$202.8K | -$683.7K | $0 | 70.3% | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $0 |
| GROSS PROFIT | $0 |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $431.3K |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $431.3K |
| Cost & Expenses | $431.3K |
| OPERATING INCOME | -$431.0K |
| Interest Income | $35 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $4M |
| INCOME BEFORE TAX | $4M |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | $4M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $4M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $4M |
| D&A | $431.3K |
| EBIT | -$431.0K |
| EBITDA | $268 |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $4M |
| Depreciation & Amortization | $0 |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | -$4M |
| Change in Working Capital | $228.4K |
| OPERATING CASH FLOW | -$202.8K |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | $0 |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | -$6.2K |
| NET CASH FROM FINANCING | -$6.2K |
| FREE CASH FLOW | -$202.8K |
| Net Change in Cash | -$209.0K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $402.6K |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $3.5K |
| Inventory | -$3.5K |
| Other Current Assets | $320.3K |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $722.9K |
| PP&E (Net) | $0 |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $231M |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $135.0K |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $231M |
| TOTAL ASSETS | $232M |
| Account Payables | $30.0K |
| Short-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $0 |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $585.6K |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $16M |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $16M |
| TOTAL LIABILITIES | $17M |
| Common Stock | $231M |
| Additional Paid-In Capital | $0 |
| Retained Earnings | -$16M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | -$20.0K |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $216M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $216M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $232M |
| Total Debt | $0 |
| Net Debt | -$402.6K |