| Metric | FY 2022 | Prior Q | FY 2021 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $59M | — | — | — | — |
| Op. Income | $307.0K | — | — | — | — |
| Gross Margin | 87.4% | — | — | — | — |
| Net Margin | -711.0% | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $-10.25 | — | — | — | — |
| Free Cash Flow | -$273M | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $59M |
| Cost of Revenue | $7M |
| GROSS PROFIT | $52M |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $305.0K |
| General & Administrative | $9M |
| SG&A Expenses | $9M |
| Other Expenses | $42M |
| Operating Expenses | $51M |
| Cost & Expenses | $59M |
| OPERATING INCOME | $307.0K |
| Interest Income | $57.3K |
| Interest Expense | $309M |
| Other Income/Expenses | -$417M |
| INCOME BEFORE TAX | -$417M |
| Income Tax Expense | $3M |
| Net Income from Continuing Ops | -$420M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$420M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$420M |
| D&A | $8M |
| EBIT | $462.0K |
| EBITDA | $8M |
| EPS | -$10 |
| EPS Diluted | -$10 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$420M |
| Depreciation & Amortization | $8M |
| Stock-Based Compensation | $14M |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $420M |
| Change in Working Capital | -$181.0K |
| OPERATING CASH FLOW | $22M |
| Capital Expenditure | -$294M |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | -$24M |
| NET CASH FROM INVESTING | -$318M |
| Net Debt Issuance | $53M |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $104M |
| NET CASH FROM FINANCING | $372M |
| FREE CASH FLOW | -$273M |
| Net Change in Cash | $71M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $76M |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $16M |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $13M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $110M |
| PP&E (Net) | $171M |
| Goodwill | $436.0K |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $2M |
| Other Non-Current Assets | $109M |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $282M |
| TOTAL ASSETS | $392M |
| Account Payables | $13M |
| Short-Term Debt | $60M |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $2M |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $85M |
| Long-Term Debt | $47M |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $189.0K |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $48M |
| TOTAL LIABILITIES | $133M |
| Common Stock | $927M |
| Additional Paid-In Capital | $0 |
| Retained Earnings | -$482M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | -$7M |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $437M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $437M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $570M |
| Total Debt | $108M |
| Net Debt | -$2M |