| Metric | Q4 2021 | Q3 2021 | Q4 2020 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | — | $6 | — | -100.0% |
| Op. Income | -$8M | — | -$111 | — | -7311512.6% |
| EPS (Diluted) | $-0.75 | — | $0.00 | — | -Infinity% |
| Free Cash Flow | -$4M | — | -$111 | — | -3265049.5% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $9.4K |
| GROSS PROFIT | -$9.4K |
| R&D Expenses | $180.2K |
| Selling & Marketing | -$71 |
| General & Administrative | $4M |
| SG&A Expenses | $8M |
| Other Expenses | -$180.2K |
| Operating Expenses | $8M |
| Cost & Expenses | $8M |
| OPERATING INCOME | -$8M |
| Interest Income | $5.1K |
| Interest Expense | $7.5K |
| Other Income/Expenses | -$5M |
| INCOME BEFORE TAX | -$13M |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | -$13M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$13M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$13M |
| D&A | $1.0K |
| EBIT | -$9M |
| EBITDA | -$9M |
| EPS | -$1 |
| EPS Diluted | -$1 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$13M |
| Depreciation & Amortization | $9.3K |
| Stock-Based Compensation | $4M |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $5M |
| Change in Working Capital | $437.6K |
| OPERATING CASH FLOW | -$4M |
| Capital Expenditure | -$66.7K |
| Acquisitions (Net) | $2M |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | -$513.4K |
| NET CASH FROM INVESTING | $2M |
| Net Debt Issuance | -$6.5K |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | -$87.8K |
| NET CASH FROM FINANCING | $3M |
| FREE CASH FLOW | -$4M |
| Net Change in Cash | $2M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $2M |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $341 |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $0 |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $2M |
| PP&E (Net) | $539.6K |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $504.7K |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $1M |
| TOTAL ASSETS | $3M |
| Account Payables | $286.8K |
| Short-Term Debt | $81.1K |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $267.0K |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $637.0K |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $394.5K |
| TOTAL LIABILITIES | $1M |
| Common Stock | $10M |
| Additional Paid-In Capital | $0 |
| Retained Earnings | -$13M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $5M |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $2M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $2M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $3M |
| Total Debt | $475.7K |
| Net Debt | -$1M |