| Metric | Q4 2021 | Q3 2021 | Q4 2020 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $2M | $34.3K | $69.0K | 4588.6% | 2230.0% |
| Op. Income | -$852.6K | -$3M | -$508.9K | 72.9% | -67.5% |
| Gross Margin | 100.0% | 100.0% | 100.0% | 0.0pp | 0.0pp |
| Net Margin | -53.1% | -9121.6% | -662.3% | 9068.6pp | 609.3pp |
| EPS (Diluted) | $-16.20 | $-648.00 | $-12.90 | 97.5% | -25.6% |
| Free Cash Flow | -$2M | -$6M | $195.0K | 72.7% | -963.1% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $2M |
| Cost of Revenue | $0 |
| GROSS PROFIT | $2M |
| R&D Expenses | $1M |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $1M |
| SG&A Expenses | $1M |
| Other Expenses | $524 |
| Operating Expenses | $2M |
| Cost & Expenses | $2M |
| OPERATING INCOME | -$852.6K |
| Interest Income | $5.7K |
| Interest Expense | $2.4K |
| Other Income/Expenses | $2.4K |
| INCOME BEFORE TAX | -$850.2K |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | -$850.2K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$853.0K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$853.0K |
| D&A | $852.1K |
| EBIT | -$852.1K |
| EBITDA | $0 |
| EPS | -$16 |
| EPS Diluted | -$16 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$850.2K |
| Depreciation & Amortization | $0 |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | -$66.9K |
| Change in Working Capital | -$765.6K |
| OPERATING CASH FLOW | -$2M |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | $0 |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $0 |
| FREE CASH FLOW | -$2M |
| Net Change in Cash | -$2M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $14M |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $0 |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $97.2K |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $17M |
| PP&E (Net) | $0 |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $866.7K |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $866.7K |
| TOTAL ASSETS | $17M |
| Account Payables | $1M |
| Short-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $0 |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $2M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $18.1K |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $18.1K |
| TOTAL LIABILITIES | $2M |
| Common Stock | $118.8K |
| Additional Paid-In Capital | $38M |
| Retained Earnings | -$22M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | -$642.7K |
| Other Equity | -$1 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $16M |
| Minority Interest | -$54.0K |
| TOTAL EQUITY | $16M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $17M |
| Total Debt | $0 |
| Net Debt | -$14M |