| Metric | Q1 2020 | Q4 2019 | Q1 2019 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | $0 | $0 | — | — |
| Op. Income | -$128.7K | -$286 | -$884 | -44831.4% | -14461.1% |
| EPS (Diluted) | $-3.07 | $0.00 | $0.00 | -Infinity% | -Infinity% |
| Free Cash Flow | -$26.4K | $4.6K | -$5.2K | -673.1% | -408.5% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $0 |
| GROSS PROFIT | $0 |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $5.0K |
| General & Administrative | $123.7K |
| SG&A Expenses | $128.7K |
| Other Expenses | $47 |
| Operating Expenses | $128.7K |
| Cost & Expenses | $128.7K |
| OPERATING INCOME | -$128.7K |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | -$48 |
| INCOME BEFORE TAX | -$128.6K |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | -$128.7K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$128.6K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$128.6K |
| D&A | $128.7K |
| EBIT | -$128.7K |
| EBITDA | -$104M |
| EPS | -$3 |
| EPS Diluted | -$3 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$128.7K |
| Depreciation & Amortization | $0 |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $124.0K |
| Change in Working Capital | -$14.6K |
| OPERATING CASH FLOW | -$19.3K |
| Capital Expenditure | -$7.1K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$7.1K |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $26.4K |
| NET CASH FROM FINANCING | $26.4K |
| FREE CASH FLOW | -$26.4K |
| Net Change in Cash | -$47 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $441 |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $0 |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $33.2K |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $33.6K |
| PP&E (Net) | $29.0K |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $29.0K |
| TOTAL ASSETS | $62.6K |
| Account Payables | $8.3K |
| Short-Term Debt | $11.7K |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $241.7K |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $261.7K |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $0 |
| TOTAL LIABILITIES | $261.7K |
| Common Stock | $58.5K |
| Additional Paid-In Capital | $0 |
| Retained Earnings | -$259.9K |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $0 |
| Other Equity | $2.3K |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | -$199.1K |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | -$199.1K |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $62.6K |
| Total Debt | $11.7K |
| Net Debt | $11.3K |