| Metric | Q2 2025 | Q1 2025 | Q2 2024 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $64M | $48M | $49M | 33.3% | 30.2% |
| Op. Income | $11M | -$11M | $2M | 201.6% | 645.7% |
| Gross Margin | 74.5% | 67.5% | 74.4% | 7.0pp | 0.2pp |
| Net Margin | 7.8% | -37.2% | -13.2% | 45.0pp | 21.1pp |
| EPS (Diluted) | $0.13 | $-0.50 | $-0.18 | 126.0% | 172.2% |
| Free Cash Flow | -$969.0K | $19M | -$3M | -105.0% | 68.6% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $64M |
| Cost of Revenue | $16M |
| GROSS PROFIT | $48M |
| R&D Expenses | $3M |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $0 |
| Other Expenses | $33M |
| Operating Expenses | $36M |
| Cost & Expenses | $52M |
| OPERATING INCOME | $11M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $6M |
| Other Income/Expenses | -$6M |
| INCOME BEFORE TAX | $5M |
| Income Tax Expense | $0 |
| NET INCOME | $5M |
| D&A | $5M |
| EBIT | $11M |
| EBITDA | $16M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $64M |
| Cost of Revenue | $16M |
| GROSS PROFIT | $48M |
| R&D Expenses | $3M |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $0 |
| Other Expenses | $33M |
| Operating Expenses | $36M |
| Cost & Expenses | $52M |
| OPERATING INCOME | $11M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $6M |
| Other Income/Expenses | -$6M |
| INCOME BEFORE TAX | $5M |
| Income Tax Expense | $0 |
| NET INCOME | $5M |
| D&A | $5M |
| EBIT | $11M |
| EBITDA | $16M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $5M |
| Depreciation & Amortization | $6M |
| Stock-Based Compensation | $875.0K |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | -$13M |
| Change in Working Capital | -$125.0K |
| OPERATING CASH FLOW | -$803.0K |
| Capital Expenditure | -$166.0K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | -$127.0K |
| NET CASH FROM INVESTING | -$293.0K |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | -$13M |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $102.0K |
| NET CASH FROM FINANCING | -$13M |
| FREE CASH FLOW | -$969.0K |
| Net Change in Cash | -$14M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $53M |
| Short-Term Investments | $3M |
| Net Receivables | $79M |
| Inventory | $12M |
| Other Current Assets | $4M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $155M |
| PP&E (Net) | $12M |
| Goodwill | $332.0K |
| Intangible Assets | $178M |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $190M |
| TOTAL ASSETS | $345M |
| Account Payables | $23M |
| Short-Term Debt | $184M |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $91.0K |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $249M |
| Long-Term Debt | $38M |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $47M |
| TOTAL LIABILITIES | $296M |
| Common Stock | $36.0K |
| Additional Paid-In Capital | $214M |
| Retained Earnings | -$164M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $0 |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $50M |
| Minority Interest | -$355.0K |
| TOTAL EQUITY | $49M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $345M |
| Total Debt | $231M |
| Net Debt | $178M |