| Metric | Q3 2023 | Q2 2023 | Q3 2022 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $5M | — | — | — | — |
| Op. Income | $518.1K | — | — | — | — |
| Gross Margin | 83.7% | — | — | — | — |
| Net Margin | 7.7% | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $0.01 | — | — | — | — |
| Free Cash Flow | $337.0K | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $5M |
| Cost of Revenue | $855.2K |
| GROSS PROFIT | $4M |
| R&D Expenses | $501.1K |
| Selling & Marketing | $968.0K |
| General & Administrative | $2M |
| SG&A Expenses | $3M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $4M |
| Cost & Expenses | $5M |
| OPERATING INCOME | $518.1K |
| Interest Income | $14.5K |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $14.5K |
| INCOME BEFORE TAX | $532.6K |
| Income Tax Expense | $130.2K |
| Net Income from Continuing Ops | $402.4K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $402.4K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $402.4K |
| D&A | $124.7K |
| EBIT | $532.6K |
| EBITDA | $657.3K |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $5M |
| Cost of Revenue | $855.2K |
| GROSS PROFIT | $4M |
| R&D Expenses | $501.1K |
| Selling & Marketing | $968.0K |
| General & Administrative | $2M |
| SG&A Expenses | $3M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $4M |
| Cost & Expenses | $5M |
| OPERATING INCOME | $518.1K |
| Interest Income | $14.5K |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $14.5K |
| INCOME BEFORE TAX | $532.6K |
| Income Tax Expense | $130.2K |
| Net Income from Continuing Ops | $402.4K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $402.4K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $402.4K |
| D&A | $124.7K |
| EBIT | $532.6K |
| EBITDA | $657.3K |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $402.4K |
| Depreciation & Amortization | $124.7K |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | -$17.2K |
| Other Non-Cash Items | $0 |
| Change in Working Capital | $61.7K |
| OPERATING CASH FLOW | $571.6K |
| Capital Expenditure | -$234.6K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$234.6K |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $0 |
| FREE CASH FLOW | $337.0K |
| Net Change in Cash | $337.0K |