| Metric | Q3 2024 | Q2 2024 | Q3 2023 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $42.0K | $57.0K | $0 | -26.3% | — |
| Op. Income | -$3M | -$2M | -$2M | -39.5% | -26.0% |
| Net Margin | -7192.9% | -3763.2% | — | -3429.7pp | — |
| EPS (Diluted) | $0.08 | $-0.06 | $-0.08 | 238.9% | 197.2% |
| Free Cash Flow | -$2M | -$1M | -$2M | -61.3% | -41.3% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $42.0K |
| Cost of Revenue | $42.0K |
| GROSS PROFIT | $0 |
| R&D Expenses | $1M |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $2M |
| SG&A Expenses | $2M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $3M |
| Cost & Expenses | $3M |
| OPERATING INCOME | -$3M |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $0 |
| INCOME BEFORE TAX | -$3M |
| Income Tax Expense | -$6M |
| Net Income from Continuing Ops | $3M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | -$6M |
| NET INCOME | -$3M |
| Net Income Deductions | -$6M |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $3M |
| D&A | $11.0K |
| EBIT | -$3M |
| EBITDA | -$3M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$3M |
| Depreciation & Amortization | $11.0K |
| Stock-Based Compensation | $928.0K |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $4.0K |
| Change in Working Capital | -$76.0K |
| OPERATING CASH FLOW | -$2M |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | -$12.0K |
| NET CASH FROM INVESTING | $0 |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | -$5.3K |
| NET CASH FROM FINANCING | $13.0K |
| FREE CASH FLOW | -$2M |
| Net Change in Cash | -$2M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $7M |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $42.0K |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $167.0K |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $7M |
| PP&E (Net) | $381.0K |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $14.0K |
| Other Non-Current Assets | $6.0K |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $401.0K |
| TOTAL ASSETS | $8M |
| Account Payables | $184.0K |
| Short-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $428.0K |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $1M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $31.0K |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $178.0K |
| TOTAL LIABILITIES | $1M |
| Common Stock | $1.0K |
| Additional Paid-In Capital | $118M |
| Retained Earnings | -$112M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $41.0K |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $6M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $6M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $8M |
| Total Debt | $309.0K |
| Net Debt | -$7M |