| Metric | Q3 2023 | Q2 2023 | Q3 2022 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | — | — | — | — |
| Op. Income | -$294.6K | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $0.00 | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $0 |
| GROSS PROFIT | $0 |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $244.6K |
| Other Expenses | $50.0K |
| Operating Expenses | $294.6K |
| Cost & Expenses | $294.6K |
| OPERATING INCOME | -$294.6K |
| Interest Income | $566.1K |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $476.1K |
| INCOME BEFORE TAX | $181.5K |
| Income Tax Expense | $108.4K |
| Net Income from Continuing Ops | $73.1K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $73.1K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $73.1K |
| D&A | $0 |
| EBIT | $181.5K |
| EBITDA | $181.5K |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $130.3K |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $0 |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $0 |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $180.1K |
| PP&E (Net) | $0 |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $45M |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $45M |
| TOTAL ASSETS | $45M |
| Account Payables | $0 |
| Short-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $3M |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $3M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $11M |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $11M |
| TOTAL LIABILITIES | $14M |
| Common Stock | $44M |
| Additional Paid-In Capital | $0 |
| Retained Earnings | -$13M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $0 |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $31M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $31M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $45M |
| Total Debt | $0 |
| Net Debt | -$130.3K |