| Metric | Q3 2023 | Q2 2023 | Q3 2022 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | $0 | $0 | — | — |
| Op. Income | -$194.1K | -$185.6K | -$1.3K | -4.6% | -14328.8% |
| EPS (Diluted) | $0.06 | $0.04 | $0.00 | 33.9% | 28900.0% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $0 |
| GROSS PROFIT | $0 |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $194.1K |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $194.1K |
| Cost & Expenses | $194.1K |
| OPERATING INCOME | -$194.1K |
| Interest Income | $834.3K |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $894.3K |
| INCOME BEFORE TAX | $700.3K |
| Income Tax Expense | $177.3K |
| Net Income from Continuing Ops | $522.9K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $522.9K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $522.9K |
| D&A | $0 |
| EBIT | -$194.1K |
| EBITDA | -$194.1K |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $675.5K |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $0 |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $0 |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $821.4K |
| PP&E (Net) | $0 |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $72M |
| Tax Assets | $4.1K |
| Other Non-Current Assets | $52.6K |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $72M |
| TOTAL ASSETS | $73M |
| Account Payables | $0 |
| Short-Term Debt | $325.1K |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $298.0K |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $933.9K |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $2M |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $2M |
| TOTAL LIABILITIES | $3M |
| Common Stock | $71M |
| Additional Paid-In Capital | $0 |
| Retained Earnings | -$2M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $0 |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $70M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $70M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $73M |
| Total Debt | $325.1K |
| Net Debt | -$350.4K |