| Metric | Q3 2019 | Q2 2019 | Q3 2018 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $580.0K | — | — | — | — |
| Op. Income | $377.0K | — | — | — | — |
| Gross Margin | 80.0% | — | — | — | — |
| Net Margin | 68.3% | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $0.00 | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $580.0K |
| Cost of Revenue | $116.0K |
| GROSS PROFIT | $464.0K |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $87.0K |
| SG&A Expenses | $87.0K |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $87.0K |
| Cost & Expenses | $203.0K |
| OPERATING INCOME | $377.0K |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $19.0K |
| INCOME BEFORE TAX | $396.0K |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | $396.0K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $396.0K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $396.0K |
| D&A | $377.2K |
| EBIT | $396.0K |
| EBITDA | $377.0K |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $580.0K |
| Cost of Revenue | $116.0K |
| GROSS PROFIT | $464.0K |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $87.0K |
| SG&A Expenses | $87.0K |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $87.0K |
| Cost & Expenses | $203.0K |
| OPERATING INCOME | $377.0K |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $19.0K |
| INCOME BEFORE TAX | $396.0K |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | $396.0K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $396.0K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $396.0K |
| D&A | $377.2K |
| EBIT | $396.0K |
| EBITDA | $377.0K |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |