| Metric | Q4 2021 | Q3 2021 | Q4 2020 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | -$31M | — | — | — | — |
| Op. Income | -$3M | — | — | — | — |
| Gross Margin | 0.0% | — | — | — | — |
| Net Margin | 115.5% | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $-98.40 | — | — | — | — |
| Free Cash Flow | $519.3K | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | -$31M |
| Cost of Revenue | $18M |
| GROSS PROFIT | -$4.6K |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | -$88.7K |
| General & Administrative | $391.9K |
| SG&A Expenses | $309.4K |
| Other Expenses | -$60M |
| Operating Expenses | -$60M |
| Cost & Expenses | -$30M |
| OPERATING INCOME | -$3M |
| Interest Income | $56.3K |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $174.0K |
| INCOME BEFORE TAX | -$3M |
| Income Tax Expense | -$117.4K |
| Net Income from Continuing Ops | -$2M |
| Net Income from Discontinued Ops | -$34M |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$36M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$2M |
| D&A | $46.6K |
| EBIT | -$3M |
| EBITDA | -$3M |
| EPS | -$98 |
| EPS Diluted | -$98 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$36M |
| Depreciation & Amortization | -$3.3K |
| Stock-Based Compensation | $2M |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $28M |
| Change in Working Capital | $7M |
| OPERATING CASH FLOW | $519.3K |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | $0 |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | -$398.1K |
| NET CASH FROM FINANCING | -$398.1K |
| FREE CASH FLOW | $519.3K |
| Net Change in Cash | -$28.1K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $7.6K |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $11M |
| Inventory | $229.4K |
| Other Current Assets | $21M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $33M |
| PP&E (Net) | $4.4K |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $2M |
| Other Non-Current Assets | $6M |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $8M |
| TOTAL ASSETS | $41M |
| Account Payables | $10M |
| Short-Term Debt | $2M |
| Deferred Revenue | $4M |
| Other Current Liabilities | $22M |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $39M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $4M |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $4M |
| TOTAL LIABILITIES | $42M |
| Common Stock | $407.2K |
| Additional Paid-In Capital | $32M |
| Retained Earnings | -$37M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $1M |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | -$3M |
| Minority Interest | $2M |
| TOTAL EQUITY | -$2M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $41M |
| Total Debt | $2M |
| Net Debt | $2M |