| Metric | Q3 2025 | Q2 2025 | Q3 2024 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | $0 | $0 | — | — |
| Op. Income | -$38M | -$34M | -$24M | -14.0% | -58.1% |
| EPS (Diluted) | $-0.83 | $-0.90 | $-0.61 | 7.8% | -36.1% |
| Free Cash Flow | -$36M | -$26M | -$16M | -37.0% | -119.0% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $0 |
| GROSS PROFIT | $0 |
| R&D Expenses | $32M |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $6M |
| SG&A Expenses | $6M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $38M |
| Cost & Expenses | $38M |
| OPERATING INCOME | -$38M |
| Interest Income | $3M |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $3M |
| INCOME BEFORE TAX | -$35M |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | -$35M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$35M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$35M |
| D&A | $0 |
| EBIT | -$35M |
| EBITDA | -$35M |
| EPS | -$1 |
| EPS Diluted | -$1 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$35M |
| Depreciation & Amortization | $0 |
| Stock-Based Compensation | $4M |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $0 |
| Change in Working Capital | -$5M |
| OPERATING CASH FLOW | -$36M |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | -$90M |
| Sales/Maturities of Investments | $40M |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$51M |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $86M |
| FREE CASH FLOW | -$36M |
| Net Change in Cash | -$93.0K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $113M |
| Short-Term Investments | $188M |
| Net Receivables | $505.0K |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $20M |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $321M |
| PP&E (Net) | $49.0K |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $5M |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $180.0K |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $5M |
| TOTAL ASSETS | $327M |
| Account Payables | $6M |
| Short-Term Debt | $56.0K |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $11M |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $22M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $0 |
| TOTAL LIABILITIES | $22M |
| Common Stock | $4.0K |
| Additional Paid-In Capital | $674M |
| Retained Earnings | -$369M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $206.0K |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $305M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $305M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $327M |
| Total Debt | $56.0K |
| Net Debt | -$113M |