| Metric | Q3 2025 | Q2 2025 | Q3 2024 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $1M | $2M | $343.9K | -22.1% | 264.9% |
| Op. Income | -$831.5K | $389.0K | -$962.8K | -313.7% | 13.6% |
| Gross Margin | 67.1% | 63.8% | 32.1% | 3.3pp | 35.0pp |
| Net Margin | 116.4% | -179.6% | -279.9% | 296.0pp | 396.3pp |
| EPS (Diluted) | $0.11 | $-0.24 | $-0.08 | 145.8% | 239.1% |
| Free Cash Flow | $205.1K | -$440.0K | -$548.5K | 146.6% | 137.4% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $1M |
| Cost of Revenue | $413.1K |
| GROSS PROFIT | $841.9K |
| R&D Expenses | $471.0K |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $1M |
| SG&A Expenses | $1M |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $2M |
| Cost & Expenses | $2M |
| OPERATING INCOME | -$831.5K |
| Interest Income | $2.6K |
| Interest Expense | $287.3K |
| Other Income/Expenses | $2M |
| INCOME BEFORE TAX | $1M |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | $1M |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $1M |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $1M |
| D&A | $105.2K |
| EBIT | $2M |
| EBITDA | $2M |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $1M |
| Depreciation & Amortization | $105.2K |
| Stock-Based Compensation | $833.0K |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | -$2M |
| Change in Working Capital | $136.6K |
| OPERATING CASH FLOW | $249.3K |
| Capital Expenditure | -$44.2K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$44.2K |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $13M |
| FREE CASH FLOW | $205.1K |
| Net Change in Cash | $13M |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $4M |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $1M |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $216.9K |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $17M |
| PP&E (Net) | $2M |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $4.6K |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $13.0K |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $2M |
| TOTAL ASSETS | $19M |
| Account Payables | $173.2K |
| Short-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $0 |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $525.8K |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $838.8K |
| TOTAL LIABILITIES | $1M |
| Common Stock | $1.6K |
| Additional Paid-In Capital | $34M |
| Retained Earnings | -$16M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $0 |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $18M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $18M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $19M |
| Total Debt | $974.7K |
| Net Debt | -$3M |