| Metric | Q3 2021 | Q2 2021 | Q3 2020 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | $0 | $0 | — | — |
| Op. Income | -$23.3K | -$8.9K | $0 | -160.7% | — |
| EPS (Diluted) | $-0.00 | $-0.00 | $0.00 | -187.5% | -Infinity% |
| Free Cash Flow | -$85.0K | -$103.1K | -$48 | 17.5% | -177087.5% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $0 |
| GROSS PROFIT | $0 |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $23.3K |
| SG&A Expenses | $23.3K |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $23.3K |
| Cost & Expenses | $23.3K |
| OPERATING INCOME | -$23.3K |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $0 |
| INCOME BEFORE TAX | -$23.3K |
| Income Tax Expense | $800 |
| Net Income from Continuing Ops | -$24.1K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$24.1K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$24.1K |
| D&A | $0 |
| EBIT | -$23.3K |
| EBITDA | -$23.3K |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$14.5K |
| Depreciation & Amortization | $0 |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $0 |
| Change in Working Capital | -$67.1K |
| OPERATING CASH FLOW | -$81.6K |
| Capital Expenditure | -$3.5K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$3.5K |
| Net Debt Issuance | $205.0K |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $205.2K |
| FREE CASH FLOW | -$85.0K |
| Net Change in Cash | $120.2K |