| Metric | Q3 2016 | Q2 2016 | Q3 2015 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $29.8K | — | — | — | — |
| Op. Income | -$173.9K | — | — | — | — |
| Gross Margin | 100.0% | — | — | — | — |
| Net Margin | -583.8% | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $-0.07 | — | — | — | — |
| Free Cash Flow | $8.1K | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $29.8K |
| Cost of Revenue | $0 |
| GROSS PROFIT | $29.8K |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $42.0K |
| SG&A Expenses | $42.0K |
| Other Expenses | $161.6K |
| Operating Expenses | $203.6K |
| Cost & Expenses | $203.6K |
| OPERATING INCOME | -$173.9K |
| Interest Income | $2 |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $2 |
| INCOME BEFORE TAX | -$173.9K |
| Income Tax Expense | -$2 |
| Net Income from Continuing Ops | -$173.9K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$173.9K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$173.9K |
| D&A | $161.6K |
| EBIT | -$173.9K |
| EBITDA | -$12.2K |
| EPS | -$0 |
| EPS Diluted | -$0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$173.9K |
| Depreciation & Amortization | $161.6K |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $466 |
| Change in Working Capital | $19.8K |
| OPERATING CASH FLOW | $8.1K |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | -$9M |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | -$94.0K |
| NET CASH FROM INVESTING | -$94.0K |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $0 |
| FREE CASH FLOW | $8.1K |
| Net Change in Cash | -$508 |