| Metric | Q4 2023 | Q3 2023 | Q4 2022 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $4M | — | — | — | — |
| Op. Income | $373.3K | — | — | — | — |
| Gross Margin | 19.8% | — | — | — | — |
| Net Margin | 10.4% | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $0.01 | — | — | — | — |
| Free Cash Flow | -$115.2K | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $4M |
| Cost of Revenue | $3M |
| GROSS PROFIT | $720.0K |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $346.8K |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $346.8K |
| Cost & Expenses | $3M |
| OPERATING INCOME | $373.3K |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $808 |
| Other Income/Expenses | $2.6K |
| INCOME BEFORE TAX | $375.8K |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | $375.8K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $375.8K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $375.8K |
| D&A | $17.2K |
| EBIT | $376.6K |
| EBITDA | $393.8K |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $4M |
| Cost of Revenue | $3M |
| GROSS PROFIT | $720.0K |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $346.8K |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $346.8K |
| Cost & Expenses | $3M |
| OPERATING INCOME | $373.3K |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $808 |
| Other Income/Expenses | $2.6K |
| INCOME BEFORE TAX | $375.8K |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | $375.8K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $375.8K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $375.8K |
| D&A | $17.2K |
| EBIT | $376.6K |
| EBITDA | $393.8K |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $375.8K |
| Depreciation & Amortization | $17.2K |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $19.7K |
| Change in Working Capital | -$495.3K |
| OPERATING CASH FLOW | -$82.6K |
| Capital Expenditure | -$32.7K |
| Acquisitions (Net) | $5.5K |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$27.2K |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $0 |
| FREE CASH FLOW | -$115.2K |
| Net Change in Cash | -$109.7K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $212.1K |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $2M |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $797.4K |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $3M |
| PP&E (Net) | $66.5K |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $1.4K |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $67.9K |
| TOTAL ASSETS | $3M |
| Account Payables | $989.2K |
| Short-Term Debt | $25.4K |
| Deferred Revenue | $38.7K |
| Other Current Liabilities | $51.4K |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $1M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $0 |
| TOTAL LIABILITIES | $1M |
| Common Stock | $1.4K |
| Additional Paid-In Capital | $22.2K |
| Retained Earnings | $1M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $0 |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $1M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $1M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $3M |
| Total Debt | $25.4K |
| Net Debt | -$186.7K |