| Metric | Q2 2024 | Q1 2024 | Q2 2023 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $2M | — | — | — | — |
| Op. Income | $34.4K | — | — | — | — |
| Gross Margin | 21.3% | — | — | — | — |
| Net Margin | 1.3% | — | — | — | — |
| EPS (Diluted) | $0.00 | — | — | — | — |
| Free Cash Flow | $104.3K | — | — | — | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $2M |
| Cost of Revenue | $2M |
| GROSS PROFIT | $494.4K |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $460.0K |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $460.0K |
| Cost & Expenses | $2M |
| OPERATING INCOME | $34.4K |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $1.1K |
| Other Income/Expenses | -$560 |
| INCOME BEFORE TAX | $33.8K |
| Income Tax Expense | $3.0K |
| Net Income from Continuing Ops | $30.8K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $30.8K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $30.8K |
| D&A | $27.3K |
| EBIT | $34.9K |
| EBITDA | $62.1K |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $2M |
| Cost of Revenue | $2M |
| GROSS PROFIT | $494.4K |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $460.0K |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $460.0K |
| Cost & Expenses | $2M |
| OPERATING INCOME | $34.4K |
| Interest Income | $0 |
| Interest Expense | $1.1K |
| Other Income/Expenses | -$560 |
| INCOME BEFORE TAX | $33.8K |
| Income Tax Expense | $3.0K |
| Net Income from Continuing Ops | $30.8K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $30.8K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $30.8K |
| D&A | $27.3K |
| EBIT | $34.9K |
| EBITDA | $62.1K |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $30.8K |
| Depreciation & Amortization | $27.3K |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $61.8K |
| Change in Working Capital | -$14.8K |
| OPERATING CASH FLOW | $105.0K |
| Capital Expenditure | -$728 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | -$732 |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $0 |
| FREE CASH FLOW | $104.3K |
| Net Change in Cash | $104.3K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $863.6K |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $8M |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $818.1K |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $9M |
| PP&E (Net) | $186.1K |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $24.1K |
| Other Non-Current Assets | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $210.2K |
| TOTAL ASSETS | $10M |
| Account Payables | $4M |
| Short-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue | $122.6K |
| Other Current Liabilities | $28.3K |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $4M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $3.6K |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $3.6K |
| TOTAL LIABILITIES | $4M |
| Common Stock | $5 |
| Additional Paid-In Capital | $81.7K |
| Retained Earnings | $5M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $0 |
| Other Equity | -$5 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $6M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $6M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $10M |
| Total Debt | $52.7K |
| Net Debt | -$810.9K |