| Metric | Q3 2024 | Q2 2024 | Q3 2023 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | $0 | — | — | — |
| Op. Income | -$200.0K | -$309.1K | — | 35.3% | — |
| EPS (Diluted) | $0.08 | $0.07 | — | 22.1% | — |
| Free Cash Flow | -$53.9K | -$256.2K | — | 78.9% | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $0 |
| GROSS PROFIT | $0 |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $200.0K |
| Other Expenses | $0 |
| Operating Expenses | $200.0K |
| Cost & Expenses | $200.0K |
| OPERATING INCOME | -$200.0K |
| Interest Income | $943.5K |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $943.5K |
| INCOME BEFORE TAX | $743.5K |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | $743.5K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $743.5K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $743.5K |
| D&A | $0 |
| EBIT | $743.5K |
| EBITDA | $743.5K |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $743.5K |
| Depreciation & Amortization | $0 |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | -$757.9K |
| Change in Working Capital | -$39.5K |
| OPERATING CASH FLOW | -$53.9K |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $0 |
| NET CASH FROM INVESTING | $0 |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $0 |
| NET CASH FROM FINANCING | $0 |
| FREE CASH FLOW | -$53.9K |
| Net Change in Cash | -$53.9K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $103.6K |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $0 |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $0 |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $123.9K |
| PP&E (Net) | $0 |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $73M |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $73M |
| TOTAL ASSETS | $73M |
| Account Payables | $0 |
| Short-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $0 |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $230.8K |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $690.0K |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $690.0K |
| TOTAL LIABILITIES | $920.8K |
| Common Stock | $73M |
| Additional Paid-In Capital | $0 |
| Retained Earnings | -$797.1K |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $0 |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $72M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $72M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $73M |
| Total Debt | $0 |
| Net Debt | -$103.6K |