| Metric | Q4 2024 | Q3 2024 | Q4 2023 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | — | $0 | — | — |
| Op. Income | -$704.6K | — | -$1M | — | 30.9% |
| EPS (Diluted) | $0.00 | — | $0.00 | — | NaN% |
| Free Cash Flow | -$529.1K | — | -$36.8K | — | -1339.2% |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $0 |
| GROSS PROFIT | $0 |
| R&D Expenses | $209.1K |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $177.0K |
| SG&A Expenses | $177.0K |
| Other Expenses | $318.5K |
| Operating Expenses | $704.6K |
| Cost & Expenses | $704.6K |
| OPERATING INCOME | -$704.6K |
| Interest Income | $33.4K |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | -$104.8K |
| INCOME BEFORE TAX | -$809.4K |
| Income Tax Expense | $0 |
| Net Income from Continuing Ops | -$809.4K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | -$809.4K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | -$809.4K |
| D&A | $318.5K |
| EBIT | -$704.6K |
| EBITDA | -$386.1K |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | -$809.4K |
| Depreciation & Amortization | $153.9K |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | $0 |
| Change in Working Capital | $179.6K |
| OPERATING CASH FLOW | -$475.8K |
| Capital Expenditure | -$53.3K |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | -$40.0K |
| NET CASH FROM INVESTING | -$53.3K |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $323.5K |
| NET CASH FROM FINANCING | $323.5K |
| FREE CASH FLOW | -$529.1K |
| Net Change in Cash | -$55.7K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $3M |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $6.3K |
| Inventory | -$6.3K |
| Other Current Assets | $205.2K |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $3M |
| PP&E (Net) | $651.3K |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $119.0K |
| Long-Term Investments | $0 |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $638.9K |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $1M |
| TOTAL ASSETS | $4M |
| Account Payables | $620.5K |
| Short-Term Debt | $1.9K |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $2M |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $3M |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $64.5K |
| TOTAL LIABILITIES | $3M |
| Common Stock | $20.0K |
| Additional Paid-In Capital | $16M |
| Retained Earnings | -$16M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $1M |
| Other Equity | $0 |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $2M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $2M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $4M |
| Total Debt | $128.7K |
| Net Debt | -$2M |