| Metric | Q3 2022 | Q2 2022 | Q3 2021 | QoQ Change | YoY Change |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | $0 | $0 | $0 | — | — |
| Op. Income | -$249.7K | -$293.9K | -$165.5K | 15.0% | -50.9% |
| EPS (Diluted) | $0.02 | $0.00 | $-0.01 | 1740.3% | 576.0% |
| Free Cash Flow | -$172.4K | -$167.1K | — | -3.2% | — |
| Item | Amount |
|---|---|
| REVENUE | $0 |
| Cost of Revenue | $0 |
| GROSS PROFIT | $0 |
| R&D Expenses | $0 |
| Selling & Marketing | $0 |
| General & Administrative | $0 |
| SG&A Expenses | $199.6K |
| Other Expenses | $50.1K |
| Operating Expenses | $249.7K |
| Cost & Expenses | $249.7K |
| OPERATING INCOME | -$249.7K |
| Interest Income | $886.6K |
| Interest Expense | $0 |
| Other Income/Expenses | $1M |
| INCOME BEFORE TAX | $788.1K |
| Income Tax Expense | $165.3K |
| Net Income from Continuing Ops | $454.3K |
| Net Income from Discontinued Ops | $0 |
| Other Adjustments | $0 |
| NET INCOME | $622.8K |
| Net Income Deductions | $0 |
| BOTTOM LINE NET INCOME | $454.3K |
| D&A | $0 |
| EBIT | $0 |
| EBITDA | -$249.7K |
| EPS | $0 |
| EPS Diluted | $0 |
| Item | Amount |
|---|---|
| Net Income | $622.8K |
| Depreciation & Amortization | $0 |
| Stock-Based Compensation | $0 |
| Deferred Income Tax | $0 |
| Other Non-Cash Items | -$1M |
| Change in Working Capital | $242.5K |
| OPERATING CASH FLOW | -$172.4K |
| Capital Expenditure | $0 |
| Acquisitions (Net) | $0 |
| Purchases of Investments | $0 |
| Sales/Maturities of Investments | $0 |
| Other Investing Activities | $326.7K |
| NET CASH FROM INVESTING | $326.7K |
| Net Debt Issuance | $0 |
| Common Stock Repurchased | $0 |
| Common Dividends Paid | $0 |
| Other Financing Activities | $60.1K |
| NET CASH FROM FINANCING | $60.1K |
| FREE CASH FLOW | -$172.4K |
| Net Change in Cash | $214.4K |
| Item | Amount |
|---|---|
| Cash & Equivalents | $256.9K |
| Short-Term Investments | $0 |
| Net Receivables | $0 |
| Inventory | $0 |
| Other Current Assets | $128.6K |
| TOTAL CURRENT ASSETS | $385.6K |
| PP&E (Net) | $0 |
| Goodwill | $0 |
| Intangible Assets | $0 |
| Long-Term Investments | $201M |
| Tax Assets | $0 |
| Other Non-Current Assets | $0 |
| TOTAL NON-CURRENT ASSETS | $201M |
| TOTAL ASSETS | $202M |
| Account Payables | $0 |
| Short-Term Debt | $378.3K |
| Deferred Revenue | $0 |
| Other Current Liabilities | $551.8K |
| TOTAL CURRENT LIABILITIES | $930.2K |
| Long-Term Debt | $0 |
| Deferred Revenue NC | $0 |
| Deferred Tax Liabilities | $0 |
| Other Non-Current Liabilities | $16.5K |
| TOTAL NON-CURRENT LIABILITIES | $16.5K |
| TOTAL LIABILITIES | $946.7K |
| Common Stock | $201M |
| Additional Paid-In Capital | $0 |
| Retained Earnings | -$5M |
| Treasury Stock | $0 |
| Accum. Other Comp. Income | $0 |
| Other Equity | $5M |
| TOTAL STOCKHOLDERS' EQUITY | $201M |
| Minority Interest | $0 |
| TOTAL EQUITY | $201M |
| TOTAL LIABILITIES & EQUITY | $202M |
| Total Debt | $378.3K |
| Net Debt | $121.4K |